V Brně odhalili pamětní desku cyklistovi Vymazalovi

17. 09. 2018

Pamětní deska připomínající osobnost čtyřnásobného mistra světa v dráhové cyklistice v závodě tandemů Miroslava Vymazala byla dnes slavnostně odhalena v Brně na základní škole ve Vranovské ulici. Dvojnásobný král československé cyklistiky Vymazal, který zemřel v říjnu 2002 ve věku padesáti let, získal tituly světového šampiona společně s Vladimírem Vačkářem. Do školy ve Vranovské ulici, kde má pamětní desku, začal Vymazal chodit do první třídy před šedesáti lety.

Slavnostního odhalení pamětní desky se zúčastnili bývalí i současní přední čeští cyklisté počínaje olympijským vítězem Jiřím Dalerem a Vymazalovým parťákem na tandemu Vačkářem. Nechyběl ani současný nejlepší český dráhař Tomáš Bábek.

Slavnostní okamžiky při odhalení obohatila znělka mistrovství světa v dráhové cyklistice a jazzový kytarista Milan Kašuba zahrál vlastní kompozici skladby Šlapej dál.

"Tato akce byla součástí Brněnského roku sportu, která připomíná slavné legendy a významná jubilea. Je současně významnou motivací ke sportování dětí a mládeže. Na programu byla i ukázka tréninku dráhařů Dukly Brno, kteří v čele s Bábkem předvedli dětem, jak se připravují na závody," řekl ČTK hlavní iniciátor akce Vladimír Koudelka.

Vačkář s Vymazalem získali tituly mistrů světa v tandemech v letech 1973, 1974, 1977 a naposledy před čtyřiceti lety v Mnichově v roce 1978. Z olympijského programu byl závod tandemů vyřazen po hrách v Mnichově v roce 1972 a o duhové trikoty mistrů světa v této disciplíně se naposledy bojovalo v roce 1994 v Palermu.

Autor: ČTK

Zdroj: https://isport.blesk.cz/clanek/live-sport/345199/v-brne-odhalili-pametni-desku-cyklistovi-vymazalovi.html

ČTK

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací