Sportovci si připomněli výročí prvního brněnského kluziště

18. 01. 2019

Brno – Na místě prvního veřejného kluziště v Brně se ve čtvrtek sešlo sedmdesát pět osobností brněnského zimního sportu. Setkáním, které bylo také první událostí letošního Brněnského roku sportu, si zde sportovní legendy i mladé naděje připomněli výročí sto padesáti let od prvního veřejného bruslení v Brně.

Účastníci akce, mezi kterými nechyběl například bývalý hokejista Josef Černý, nebo úspěšný krasobruslař Karol Divín, se svou přítomností také podíleli na novém českém rekordu. „Dnes se snažíme vytvořit rekord v největším počtu osobností s bruslemi na jedné fotografii,“ uvedl organizátor akce Vladimír Koudelka. Platnost rekordní fotografie, zachycující sedmdesát pět osobností a sto padesát bruslí, následně potvrdil prezident agentury Dobrý Den Miroslav Marek.

Všichni zúčastnění sportovci také obdrželi od Městského sportovního klubu, který akce propojené s projektem Brněnský rok sportu pořádá, pamětní medaile.

První kluziště, na které se mohly Brňané vydat, leželo na místě dnešních volejbalových kurtů v lužáneckém parku. „O začátek veřejného bruslení se v Brně nejvíce zasloužil americký krasobluslař Jackson Haines. Lokalita v lužánkách byla díky blízkému zdroji vody pro kluziště ideální,“ uvedl historik Petr Vachůt.


Autor: Marek Hadrbolec

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-sportovci-si-pripomneli-vyroci-prvniho-brnenskeho-kluziste-20190117.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací