Fotbal, to je hra! Tisková zpráva

20. 06. 2019

Fotbal, to je hra!...aneb FIFA, FK SK Bosonohy a další brněnské kluby jubilují

V květnu letošního roku uplynulo 115 let od založení světové fotbalové federace FIFA a rovnou devadesátku má na svém kontě i několik brněnských fotbalových klubů. Všechna  tato výročí si připomenou v Bosonohách, kde byl klub založen v roce 1929. Skutečnost, že fotbal je jen jeden a že dovede lidi spojovat, bude dokladovat bohatý dvoudenní program v areálu FK SK Bosonohy, Hoštická ulice 2a.

V pátek 21. června se ve 14 hodin začíná turnajem dětí a mládeže, v 16 hodin bude  poděkováno zasloužilým hráčům, trenérům a funkcionářům, kteří se o současný rozkvět bosonožské kopané zasloužili, a pak už přijde na řadu velké lákadlo prvního dne  fotbalového víkendu v Bosonohách. Těšit se můžeme na hvězdy brněnské kopané, kterými bezesporu jsou Richard Dostálek, Pavel a Patrik Holomkovi, Petr Švancara, Jan Polák, Jan Maroši, Petr Křivánek, Patrik Siegl a další. Po čestném výkopu primátorky statutárního města Brna Markéty Vaňkové a bosonožského rodáka Karla Kroupy, nejlepšího fotbalisty Brna všech dob, kteří nad akcí převzali záštitu, se tomuto výběru postaví současný výkvět bosonožské kopané. „A“ mužstvo Bosonoh skončilo v horní polovině tabulky krajského přeboru a podle slov doyena mužstva Daniela Břežného – hvězdám nic nedarují. Zajímavá proto bude i beseda, doufejme, že přátelská, po skončení utkání, kterou doprovodí muzika v podání kapely Piknik.  

V sobotu 22. června se začíná již v 9 hodin opět turnajem dětí a mládeže, ve 13 hodin se představí „A“ mužstvo Bosonoh tentokráte proti chorvatským hostům z NK Sabunjar Privlaka a od 14, 30 hodin se proti sobě na trávníku poměří „staří páni“ obou mužstev.

Od 16 hodin bude jako součást Brněnského roku sportu následovat turnaj městských částí, nad kterým převzali patronát borci z mistrovské Zbrojovky roku 1978. Kromě Karla Kroupy to jsou Josef Hron, Josef Mazura, Jindřich Svoboda, Karel Jarůšek a Jan Kopenec, který je letos přesně o dvacet let mladší než jubilující fotbal v Bosonohách, Bohunicích a Medlánkách. A nad kým že převzali mistři z před jednačtyřiceti let patronát? Nad přípravkami přípravek (tedy šestiletými „borci“) z výše zmíněných jubilujících fotbalových oddílů, které přivedou na trávník přímo předsedové jednotlivých klubů. Tito budou rovněž společně s mladými talenty oceněni pamětní medailí Brněnský rok sportu. 

Od 17, 30 hodin vrcholí oslava  soubojem výběru osobností Brna proti výběru osobností Bosonoh. Zatímco Bosonohy by postavily jedenáctku jen ze tří rodin, výběr Brna čítá dvacet solitérů. Zajímavé bude vidět běhat v trenkách radního pro kulturu Marka Fišera, chlapce z České televize a dalších médií, ale třeba i mistry světa v kolové a cyklistice a další „nefotbalové“ borce. Fotbal si zahrají a také všem zahrají a zazpívají Jiří Helán (se svou kapelou) a Stano Slovák (i s dalšími z Městského divadla Brno). Třešničkou na fotbalovém dortu bude start některých mistrů z roku 1978 (Hron, Mazura, Jarůšek) a s přiměřenou dávkou nadsázky také Ivana Večeřová jako manažerka, Šárka Kašpárková jako atletická trenérka mužstva, Hana Bubníková ml. jako kondiční trenérka mužstva (takto působila na MS u hokejového národního týmu) a vicemistryně světa ve svých oborech Hana Bubníková a Iva Zajíčková jako vedoucí mužstva.       

Jubilantům a všem dalším návštěvníků fotbalového víkendu v Bosonohách pak od 19, 00 ještě zahraje a zazpívá  AlBand Jaroslava A. Kronka, na který naváže populární skupina Argema. Vstup je po oba dva dny volný, pouze sobotní večerní program je zpoplatněn.  Další informace na www.fkskbosonohy.cz a na www.brnenskyroksportu.cz

Vladimír Koudelka

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací