Čtyřnásobného mistra světa Vymazala připomíná v Brně pamětní deska

17. 09. 2018

Legendární cyklistická dvojice – čtyřnásobní mistři světa v jízdě na tandemu – Vladimír Vačkář a Miroslav Vymazal se po letech symbolicky sešla společně se svým trenérem Jaromírem Žákem. Bylo to u příležitosti slavnostního odhalení pamětní desky Miroslavu Vymazalovi, který zemřel ve svých padesáti letech v roce 2002.

Čtyřnásobného mistra světa Vymazala připomíná v Brně pamětní deska.

Pamětní deska zdobí od pondělí Základní školu Vranovská v Brně, kam Vymazal začal chodit přesně před šedesáti lety – v roce 1958.
Slavnostního aktu se kromě manželky Miroslava Vymazala Antonie a jeho řeckého spolužáka Antoniase Mandilase, který akci inicioval, zúčastnili nejvyšší představitelé Brna, městské části Brno-sever, další Vymazalovi sportovní souputníci František Jursa, Jiří Daler, Miroslav Černohlávek, Iva Zajíčková, Jiří Mikšík, Zdeněk Dohnal, Jaroslav Bláha, Ivan Kučírek, Karel Vávra, Vymazalovi spolužáci, přátele a také ředitelé brněnských škol se svými žáky.

Akce byla zařazena do celoročního projektu Brněnský rok sportu. V tělocvičně školy Merhautova pak dvojnásobný medailista z mistrovství světa v dráhové cyklistice Tomáš Bábek z Dukly Brno ukázal dětem, jak se trénuje na cyklistickém válci.

Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/ctyrnasobneho-mistra-sveta-vymazala-pripomina-v-brne-pametni-deska-20180917.html

Jaroslav Kára

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací